Teksty marketingowe dla firmy z sektora IT

Teksty wizerunkowe dla firmy IT

Jak się pisze teksty wizerunkowe dla firmy IT, mając średnie pojęcie o kwestiach informatycznych? Wbrew pozorom nie tak trudno, o ile uzyska się przydatne informacje bezpośrednio u źródła. Tak było w przypadku zlecenia dla spółki Archer.

Dobry copywriter powinien odnaleźć się w każdym temacie. Oczywiście nie oznacza to, że powinien znać się na wszystkim. Taka osoba raczej nie istnieje.

Jak więc napisze profesjonalne teksty wizerunkowe dla firmy IT, jeśli nie orientuje się w sprawach cyberbezpieczeństwa, sieci informatycznych, platform do pracy zdalnej? Pozostaje mu zdobyć przydatne informacje. Ich źródłem może być… kontrahent.

Teksty wizerunkowe dla firmy IT z Krakowa

Tak było z jednym z moich ostatnich zleceń, które realizowałem dla spółki Archer z Krakowa. Na sprawach informatycznych znam się średnio. W dodatku klient zgłosił się do mnie z polecenia. Nie mogłem więc dać plamy.

Myślałem, że brief jak zwykle wystarczy. Zawsze wysyłam go klientom zainteresowanym szeroko pojętymi tekstami marketingowymi.

W ten sposób staram się ustalić wyróżniki ich oferty, ich unikatowe cechy i na nich oprzeć komunikację. To sprawia, że treści nie są sztampowe, tylko rzeczywiście odróżniają firmę od konkurencji.

Teksty wizerunkowe dla firmy IT Archer

Jednak okazało się, że szef Archera nie za bardzo ma czas, żeby wypełnić ten ważny dla mnie dokument. A jego pracownicy nie byli w stanie udzielić odpowiedzi na kluczowe pytania.

Pozostało więc umówić się na rozmowę i wynotować to, co może się przydać w pisaniu. Na szczęście szybko zgraliśmy termin.

Do konwersacji wykorzystaliśmy jedno z rozwiązań dostarczanych przez Archera, czyli platformę Webex (coś jak Zoom i podobne programy). Dodatkowo wspomagałem się dyktafonem.

Dysponując takim materiałem, napisałem teksty wizerunkowe dla firmy IT. Przebiegło to sprawniej, niż pierwotnie się spodziewałem. Z efektami zapoznasz się, klikając tutaj.