teksty marketingowe dla Cash Box Partner

Teksty marketingowe dla firmy faktoringowej Cash Box Partner

W tym zleceniu mogłem użyć swoich kompetencji copywriterskich oraz wykorzystać wiedzę z zakresu finansów. Swoją cegiełkę dołożył zamawiający, rzetelnie wypełniając brief, bez czego trudno pisze się skuteczne teksty marketingowe.

Lubię pisać teksty na strony o tematyce finansowej, ponieważ się na tym znam. Zagadnieniami związanymi z inwestowaniem, oszczędzaniem, kredytami interesuję się na co dzień. Przy okazji polecam Twojej uwadze mój blog ObiektywneFinanse.pl

Przydatny mix kompetencji copywriterskich

Mogę więc użyć swoich kompetencji, by wspomóc swoich klientów zarówno merytorycznie, jak i marketingowo. Tworzenie jakościowych treści z subtelnie wplecionymi przekazami wzywającymi do działania przychodzi mi naturalnie.

doświadczenie w pisaniu tekstów blogowych
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Myślę, że ten fakt przekonuje wielu zleceniodawców ogłaszających się w różnych serwisach i grupach facebookowych do wyboru właśnie mojej oferty. Choć, muszę zaznaczyć, przeważnie należy ona do najdroższych.

Tak właśnie, poprzez agencję tworzącą strony www, zdobyłem zlecenie od spółki PA Solutions, która pod marką Cash Box Partner świadczy usługi faktoringu. Miałem za zadanie stworzyć teksty marketingowe na nową witrynę budowaną przez tę właśnie agencję.

Przepis na skuteczne teksty marketingowe

Oczywiście realizację rozpocząłem od wysłania briefu. To w copywritingu swoiste must have w przypadku treści, które prezentują zalety jakiegoś produktu czy firmy i mają wzywać odbiorców komunikatu do działania.

Chodzi o to, żeby wyłuskać z konkretnej oferty wyróżniki, uwypuklić zalety i całość zamienić w USP (unikatową propozycję sprzedaży). Innymi słowy: moje zadanie polega na tym, żeby pokazać, czym propozycja danej firmy różni się od konkurencji, i jakie korzyści przyniesie ona klientom.

 

copywriting do kursu o finansach
fot. pixabay.com

Bez tego trudno przygotować skuteczny tekst sprzedażowy. Jeśli copywriter nie podkreśli atrybutów oferty, przekaz będzie podobny do tysięcy innych komunikatów, które nie niosą żadnej wartości dla potencjalnego klienta.

Ten po lekturze witryny czy folderu reklamowego powinien dojść do wniosku: „To jest to, czego szukałem. To jest to, czego potrzebuję. Naprawdę mi się to przyda. Kupuję / zamawiam”.

W przypadku zlecenia dla Cash Box Partner kontrahent rzetelnie podszedł do wypełniania briefu. O resztę potrzebnych mi informacji dopytałem i na tej podstawie przygotowałem teksty marketingowe, które trafiły na stronę typu one page [na razie jest to wersja testowa]. Przeszły bez żadnej poprawki, więc chyba przekonałem mojego kontrahenta do jego własnych usług.