copywriting dla firmy doradztwa kredytowego Amtrust Group

Copywriting dla doradcy kredytowego Amtrust Group

W cyfrowym świecie profesjonalny copywriting wydaje się niezbędny do tego, by firma mogła właściwie się pozycjonować w oczach potencjalnych klientów. Dobre teksty budują pozycję eksperta w konkretnej dziedzinie i nakłaniają do działania.

Prowadzenie profesjonalnego biznesu wymaga odpowiedniej oprawy. Ona oddziałuje na to, jak jest się postrzeganym przez otoczenie, i pośrednio buduje wiarygodność firmy.

W dobie cyfryzacji usług na percepcję podmiotu gospodarczego wpływa strona internetowa i jej zawartość. O ile dziś witrynę można zbudować bardzo szybko na gotowym szablonie (wielu hostingodawców oferuje w cenie autoinstalator CMS-ów, np. WordPressa), tak zapełnienie jej sensowną treścią jest trudniejsze.

Teksty SEO nadal potrzebne

Właśnie dlatego zgłaszają się do mnie przedsiębiorstwa z różnych branż i zlecają copywriting. Ostatnio do grona moich zleceniodawców dołączyła spółka Amtrust Group, która zajmuje się pośrednictwem kredytowym.

 

kreatywność to kluczowa cecha w namingu
fot. pixabay.com

Pierwszym zadaniem było stworzenie tekstów pod pozycjonowanie. Kontrahent ma bowiem ambitny plan umieszczenia swojej witryny w top10 w wyszukiwarce.

Co prawda tego typu contentem nie zajmowałem się tym od kilku lat, ale okazało się, że nie wyszedłem z wprawy. Wciąż potrafią napisać wartościowy artykuł i wpleść w niego frazy kluczowe, również te z tzw. długim ogonem i typowo regionalne.

Teksty SEO spełniły oczekiwania zamawiającego, dlatego zaproponował mi on współpracę długoterminową. Zrobił to, choć znacząco podniosłem swoje oczekiwania finansowe. Co ciekawe już przy pierwszym zleceniu, które zdobyłem przez Useme, moja oferta była najdroższa

Jak copywriting pomaga w biznesie

Prezes firmy Amtrust Group Viktor Barakoski wie jednak, że warto zainwestować w profesjonalny copywriting. To się po prostu opłaca.

 

Copywriting dla firmy pośrednictwa kredytowego Amtrust Group

Po pierwsze, merytoryczne teksty na stronę o kredytach i nieruchomościach umacniają pozycję kierowanej przez niego spółki jako eksperta w dziedzinie finansowania dla klientów indywidualnych i biznesowych. W końcu pośrednik kredytowy musi wiedzieć, co piszcze w branży, i pokazać, że zna się na swojej działce.

Oczywiście w tworzeniu treści eksperckich przydało się moje zainteresowanie szeroko pojętymi finansami i inwestycjami. Na swoim blogu piszę o kredytach i nieruchomościach.

Po drugie, umieszczone na stronie i w kanałach social media perswazyjne teksty marketingowe subtelnie nakłaniają odbiorców do działania. Zawarte w nich logiczne argumenty pokazują korzyści, jakie wynikają ze współpracy z doradcą kredytowym, i obalają mity na ten temat.

Spółka Amtrust Group jest w trakcie odświeżania swojego serwisu internetowego. W większości zakładek, w tym ||Klienci indywidualni || Firmy || Dlaczego doradca, widoczne są już stworzone przeze mnie teksty eksperckie i marketingowe.