Tekst na stronę dla graphic designera

Tekst na stronę dla graphic designera

Przepis na dobry tekst na stronę dla graphic designera jest w miarę prosty. Jednak wymaga współpracy klienta z copywriterem. W tym przypadku tak się właśnie stało i obie strony były zadowolone.

Kiedy copywriter odczuwa satysfakcję z pracy? W kilku sytuacjach. Jedna z nich jest wtedy, gdy klient przyzna, że stworzyłeś dla niego świetny tekst marketingowy. Takim komplementem obdarzyła mnie Natalia Tarnacka, dla której przygotowałem tekst na stronę dla graphic designera.

Tekst na stronę dla graphic designera Natalii Tarnackiej

Pani Natalia również pracuje w branży kreatywnej. Specjalizuje się w tworzeniu świadomej i funkcjonalnej identyfikacji wizualnej dla firm. Doskonale zatem rozumiała potrzebę wypełnienia briefu, który każdorazowo przesyłam klientom zamawiającym u mnie teksty marketingowe.

Nie zawsze spotykam się z takim podejściem. Wielu potencjalnych zleceniodawców kręci nosem, gdy musi odpowiedzieć na pytania odnoszące się do ich biznesu. Twierdzą, że nie mają czasu albo że pytania są za trudne. Prawdopodobnie brakuje chęci. A przecież nikt inny nie zna lepiej ich przedsiębiorstwa, produktu, marki niż oni sami.

Tekst na stronę dla graphic designera
Fot. pixabay.com

W tym przypadku nie było żadnych protestów. Klienta bardzo rzetelnie podeszła do wypełnienia formularza.

Dzięki temu dobrze poznałem specyfikę jej działalności, konkurencję, grupę docelową. Mogłem ustalić wyróżniki, na których oparłem komunikację. To sprawiło, że pisanie też przebiegło sprawnie. Wena przyszła bardzo szybko.

Tak wg mnie w skrócie wygląda przepis na dobry tekst na stronę dla każdej profesji. Schemat tworzenia jest bowiem identyczny.

Co to znaczy dobry tekst marketingowy? To taki, który z jednej strony brzmi naturalnie, a z drugiej przy użyciu języka korzyści i perswazji subtelnie przekonuje odbiorcę, że warto sięgnąć po dany produkt czy usługę.

Z efektami mojej pracy możesz zapoznać się tutaj.

To moje kolejne zlecenie dla branży graficznej. Przed rokiem stworzyłem tekst na landing page dla specjalistów od wizualizacji 3D z firmy Virtenzo.