opis aukcji na Allegro

Prosprzedażowy opis aukcji na Allegro

Skuteczny opis aukcji na Allegro powinien nie tylko przedstawiać zalety produktu, ale też rozwiewać wątpliwości osoby potencjalnie zainteresowanej zakupem. Tak jak tekst dotyczący sztucznej choinki na naturalnym pniu.

W ostatnim czasie zgłosił się do mnie Piotr Czekaj, który jako Pietro-Net produkuje i handluje produktami z drewna do domu i ogrodu. Asortyment jego sklepu obejmuje m.in. piaskownice, domki dla dzieci, gadżety reklamowe, chlebaki czy sztuczne choinki na naturalnym pniu.

Opis aukcji na Allegro dla Pietro-Net

Zlecenie dotyczyło tego ostatniego produktu. Miałem przygotować opis aukcji na Allegro.

opis aukcji na Allegro dla Pietro-Net

Oczywiście, nie chodziło o sztampowy tekst, jakich wiele w internecie. Klientowi zależało na profesjonalnym opisie, który z jednej strony będzie zachęcał do zakupu, a z drugiej – rozwieje ewentualne wątpliwości kupującego. Te zawsze się pojawiają, zwłaszcza przy zakupach internetowych, gdy nie można fizycznie dotknąć produktu, by ocenić jego właściwości.

W związku z tym postawiłem się w pozycji potencjalnego klienta i poprosiłem zleceniodawcę o potrzebne informacje. Pan Piotr starannie wypełnił brief, którego wymagam przy tekstach sprzedażowych. Z racji specyfiki zlecenia o resztę dopytałem.

Myślę, że efekt końcowy usatysfakcjonował mojego kontrahenta. Zaakceptował on stworzony przeze mnie profesjonalny opis choinki bez żadnych uwag i od razu umieścił go na platformie. Można się z nim zapoznać tutaj.