Copywriting dla kancelarii prawnej

Copywriting dla kancelarii prawnej

Copywriting dla kancelarii prawnej Dudkowiak Kopeć & Putyra to efekt mojej znajomości z czasów licealnych z jednym z partnerów tej firmy. Przygotowuję dla niej newsy i teksty specjalistyczne, wykorzystując przy tym swoją wiedzę i umiejętności w zakresie SEO.

Kontakty i znajomości ułatwiają prowadzenie biznesu na mocno konkurencyjnym rynku. Oczywiście nie chodzi o patologiczne przypadki typu korupcja, a bardziej – networking. Mam na myśli sytuację, że ktoś kogoś zna od dawna i dlatego nie obawia się nawiązać z nim współpracy.

Copywriter też korzysta ze znajomości

Działa to również w branży kreatywnej. Znajomości umożliwiają copywriterowi łatwiejsze zdobywanie klientów. Pozwalają mu bowiem na pokonanie istotnej bariery biznesowej, którą – obok licznej konkurencji – jest brak zaufania ze strony potencjalnego zleceniodawcy.

Stali klienci w copywritingu

Właśnie licealna znajomość doprowadziła do tego, że od początku roku wykonuję copywriting dla kancelarii prawnej Dudkowiak Kopeć & Putyra.

Partnerem jest w niej Michał Dudkowiak, który kontynuuje rodzinne tradycje. Postanowił wzmocnić działania marketingowe swojej firmy w internecie, m.in. w obszarze SEO. Mimo że zlecił tę działkę specjalistom, szukał jeszcze kogoś zaufanego do redagowania tekstów na stronę www. W sieci znalazł moją witrynę.

Ogólnopolska kancelaria, która wywodzi się z Zielonej Góry, nie jest moim pierwszym klientem z tej branży. Mam na koncie m.in. realizacje dla kancelarii Skarbiec.

Co obejmuje copywriting dla kancelarii prawnej?

Na razie copywriting dla kancelarii prawnej obejmuje przygotowywanie newsów (podsumowań) z różnych branż. To bardziej robota dziennikarska, ale potrzebna jest też w niej wiedza z zakresu SEO copywritingu.

Copywriting dla kancelarii prawnej Dudkowiak Kopeć & Putyra

W tekstach trzeba bowiem umiejętnie umieszczać frazy kluczowe, które dotyczą obszarów działalności kancelarii. Ma być przyjaźnie i dla czytelnika, i dla robotów indeksujących, żeby poprawić pozycję strony w wyszukiwarce. Piszę więc m.in. o nieruchomościach, kredytach, kolejnictwie, inwestycjach, zatorach płatniczych, windykacji należności, zakładaniu spółek. Artykuły ukazują się na blogu kancelarii.

Niekiedy pojawia się zlecenie na teksty specjalistyczne. Na tym polu pomagam Michałowi m.in. w zakresie kredytów hipotecznych.