Teksty marketingowe dla mechanika ciężarówek TB Serwis Tomasz Branowski

Teksty marketingowe dla mechanika ciężarówek

Choć na motoryzacji znam się średnio, napisałem dwa dobre teksty marketingowe dla mechanika pojazdów ciężarowych. Zasady tworzenia treści tego przeznaczenia są bowiem uniwersalne, niezależne od tematyki. Jednak kluczem do sukcesu była wzorowa współpraca z klientem.

Piszę teksty eksperckie z zakresu finansów. Dobrze czuję się również w nieruchomościach i szeroko pojętym zdrowiu.

Jednak na gruncie copywritingu wykraczam daleko poza te obszary. Teksty marketingowe pisze się bowiem inaczej niż merytoryczne. W tym pierwszych bardziej stawia się na potrzeby klienta i odwołuje do emocji. To jest kluczem do stworzenia skutecznej i perswazyjnej treści.

Zlecenie od TB Serwis Tomasz Branowski

Takie też zadanie przyświecało mi w zleceniu od Tomasza Branowskiego. To mechanik, który specjalizuje się w naprawach ciężarówek marki Volvo i Renault.

Kilka lat szkolił się i pracował w profesjonalnym serwisie. W końcu przeszedł na swoje. Postanowił więc odezwać się do klientów, których kiedyś obsługiwał. Oprócz tego chciał dotrzeć do nowych. Tak zrodziła się potrzeba na dwa teksty marketingowe dla mechanika w formie listów wysyłanych e-mailem.

Choć w copywritingiem zajmuję się już kilkanaście lat, dotąd może jeden raz miałem styczność z tą branżą. Szczerze przyznam, że średnio się na niej znam. Nie mam nawet prawa jazdy. Motoryzacja to w ogóle nie moja bajka. Mimo to podjąłem się wyzwania.

Przepis na dobre teksty marketingowe dla mechanika

Jego realizacja okazała się prostsza, niż zakładałem. Wszystko dzięki panu Tomaszowi, który precyzyjnie odpowiedział na moje pytania z briefu. Ustaliśmy więc wyróżniki oferty, na których zbudowałem narrację. Chodziło o:

  • doświadczenie w skomplikowanych przypadkach, w tym awariach układów elektrycznych i zespołów napędowych,
  • specjalizację w dwóch markach pojazdów ciężarowych,
  • mobilność i dyspozycyjność – dojazd do miejsca awarii o każdej porze dnia i nocy na terenie całego kraju (to absolutna nisza rynkowa).

Poza tym zniuansowałem przekaz, dostosowując go do dwóch grup odbiorców. Tak powstały teksty marketingowe dla mechanika, z których jestem naprawdę zadowolony. Można się z nimi zapoznać, klikając tutaj [list do nowych klientów] i tutaj [list do starych klientów].