Teksty marketingowe dla agencji nieruchomości RE Capital

Teksty marketingowe dla agencji nieruchomości RE Capital

Teksty marketingowe dla biura pośrednictwa RE Capital to moja kolejna realizacja dla klienta z branży nieruchomości. W pracy nad dobrymi treściami dla tego typu firm pomaga mi zawodowe zainteresowanie tym sektorem.

Oprócz tego, że jestem dziennikarzem i content writerem specjalizującym się w określonych branżach, tworzę teksty marketingowe. Niedawno z takim zleceniem zgłosił się do mnie Paweł Uklejewski ze spółki RE Capital.

To firma, która zajmuje się pośrednictwem nieruchomościami. Specjalizuje się w obrocie działkami budowlanymi pod Warszawą (z naciskiem na powiat warszawski zachodni). Poza tym, pod marką SkupMieszkan24, handluje lokalami z rynku wtórnego.

Teksty marketingowe do broszury i na wizytówkę reklamową

Dla każdego za swoich brandów pan Paweł zlecił mi stworzenie tekstu marketingowego. Przy czym drugi powędrował na ulotkę, dlatego przybrał on bardziej hasłowy charakter.

Teksty marketingowe dla agencji nieruchomości RE Capital
fot. pixabay.com

Celem pierwszego było pokazanie korzyści, jakie odniesie klient agencji RE Capital, który zawrze z nią umowę na wyłączność w pośrednictwie w sprzedaży nieruchomości. Chodziło więc o przekonanie go do tej formy współpracy poprzez pokazanie mu, co zyskuje na umowie właśnie z biurem pana Pawła.

Treść wizytówki reklamowej miała podnieść konwersję tej formy promocji, czyli zwiększyć liczbę osób, które po odczytaniu wiadomości z ulotki kontaktują się z biurem pana Pawła.

Copywriter freelancer musi być elastyczny

Teksty marketingowe tworzę w oparciu o brief. Dzięki niemu lepiej rozumiem biznes klienta i jestem w stanie dopasować przekaz do jego specyfiki, wymagań, oczekiwań.

W tym przypadku było to o tyle utrudnione, bo mój klient to bardzo zajęty człowiek. Musiałem więc zdobyć najważniejsze informacje w krótkiej rozmowie telefonicznej. Jednak efekty końcowe okazały się bardzo dobre. Można się z nimi zapoznać tutaj i tutaj.

doświadczenie w pisaniu tekstów blogowych
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Zlecenie dla RE Capital powiększyło moje doświadczenie w tworzeniu treści marketingowych dla branży nieruchomości. Na koncie mam m.in. większy projekt dla Dr. Brokera z Białegostoku.

Pisanie dobrych tekstów dla biur i agencji zajmujących się obrotem mieszkaniami czy gruntami ułatwia mi zawodowe zainteresowanie tym obszarem. Regularnie przygotowuję fachowe artykuły z tego obszaru. Część z nich publikuję na swoim blogu Obiektywne Finanse.