Teksty eksperckie o inwestowaniu w nieruchomości

Teksty eksperckie o inwestowaniu w nieruchomości

Prowadząc blog branżowy, łatwiej pozyskuje się klientów na teksty eksperckie. Można wówczas pokazać w praktyce swoją wiedzę w danym obszarze. Tak było w przypadku zleconych przez spółkę Cicha 23 artykułów o inwestowaniu w nieruchomości.

Ponoć dobry copywriter i content writer żadnego tekstu się nie boi. Jednak szczerze muszę przyznać, że w niektórych tematach czuję się mocniej, a w innych – mniej pewnie.

Do tych pierwszych należą finanse i nieruchomości. Wiedza i zainteresowanie tymi obszarami pozwalają mi na pisanie tekstów eksperckich.

Teksty eksperckie dla GetMore Capital

Jedną z moich ostatnich realizacji zewnętrznych były teksty eksperckie dla spółki Cicha 23, która pod marką GetMore Capital działa w sektorze nieruchomości. Firma kojarzy przedsiębiorców z inwestorami lub – szerzej – dostawców kapitału z podmiotami, które go potrzebują.

W zależności od projektu spółka zajmuje się pozyskiwaniem finansowania albo szukaniem inwestorów. Ponadto ocenia przedsięwzięcia i obsługuje transakcje. Świadczy też usługi pośrednictwa nieruchomości.

Dotąd dla Cichej 23 stworzyłem dwa teksty eksperckie. Ich celem było wsparcie budowy odpowiedniego wizerunku przedstawicieli marki.

raport o nieruchomościach Tier Investment
fot. pixabay.com

Pierwszy dotyczył zysków z wynajmowania mieszkań. W artykule nakreśliłem tło makroekonomiczne rzutujące na rentowność tego biznesu oraz przytoczyłem aktualne stopy zwrotu. Ponadto porównałem je z innymi klasami aktywów.

Drugi tekst ekspercki to omówienie sposobów finansowania inwestycji w nieruchomości. Kapitał można bowiem pozyskać nie tylko z kredytu bankowego. Choć ten ostatni jest najpopularniejszym źródłem środków.

Z publikacjami zapoznasz się tutaj i tutaj. W zdobyciu zlecenia pomógł mi mój prowadzony od 2012 roku blog Obiektywne Finanse.

Od 2012 publikuję na nim artykuły newsowe i bardziej pogłębione treści, np. analizy rynku nieruchomości. Przez to strona jest też moim portfolio w tym obszarze.