Profesjonalny tekst na stronę o tematyce finansowej

Profesjonalny tekst na stronę o tematyce finansowej

Jeśli ma się wiedzę z konkretnej dziedziny, łatwiej przygotować tekst na stronę firmową, który spełni stawiane przed nim cele. Moim konikiem są finanse, o których piszę na blogu i dla klientów. W swojej pracy copywritera wykorzystuję zainteresowanie tym obszarem gospodarki.

Chyba każdy copywriter, a na pewno ich spora część, ma swoje ulubione obszary tematyczne. Pisanie i tworzenie treści w ramach tych zagadnień przychodzi im łatwiej i odbywa się niejako naturalnie. Dodatkową zaletą jest lepsze zrozumienie poruszanej materii i wstrzelenie się w oczekiwania klientów.

Zalety bycia dziennikarzem i copywriterem jednocześnie

Ze mną jest tak samo. Interesuję się m.in. finansami. Od 2012 r. prowadzę blog dotyczący tych kwestii. Podczas tworzenia tekstów marketingowych mogę wykorzystać swoją wiedzę, znajomość trendów, problemów. Po prostu lepiej czuję temat.

To sprawia, że mogę przygotować lepszy tekst na stronę dla klientów z tej branży. Poza tym oszczędzam czas potrzebny na poznanie branży kontrahenta.

kreatywność to kluczowa cecha w namingu i pracy copywritera
fot. pixabay.com

Myślę, że dobra znajomość branży jest też jednym z argumentów przekonującym firmy zainteresowane treściami wizerunkowymi i sprzedażowymi do nawiązania ze mną współpracy, gdy odpowiadam na ich ogłoszenia w serwisach ze zleceniami. To jedna z zalet bycia jednocześnie dziennikarzem czy blogerem i copywriterem.

W ten sposób do grona moich kontrahentów dołączyli ostatnio:

  • firma doradztwa finansowego Rendemix (spółka z grupy Sparta) oraz
  • kancelaria finansowa działająca pod marką TaDaM Finanse.

Teksty na stronę doradców finansowych

W pierwszym przypadku moim zadaniem było opracowanie tekstów, które przekonają osoby i podmioty zainteresowane korzystnym lokowaniem nadwyżek i atrakcyjnymi możliwościami inwestycyjnymi do wyboru specjalistów z Rendemix.

Tekst na stronę doradców finansowych Rendemix

Wyróżnikiem tej firmy jest to, że nie proponuje wszystkim identycznych rozwiązań, tylko najpierw bada potrzeby, preferencje i podejście klientów do pieniędzy. Na tej podstawie tworzy spersonalizowane plany inwestycyjne, które są dostosowane do sytuacji życiowej konkretnej osoby czy przedsiębiorstwa. To jest kluczem do budowania bogactwa i osiągnięcia innych celów, np. osiągnięcia stabilności finansowej.

Przyznam, że ze względu na zagraniczną rezydencję podatkową miałem obawy przed realizacją tego projektu. Dlatego poprosiłem o zaliczkę, którą otrzymałem. Wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo.

Tekst na stronę pośrednika kredytowego

Natomiast TaDaM Finanse zleciło mi tekst na stronę firmową. W tym przypadku ważne były nie tylko aspekty wizerunkowe, czyli przedstawienie korzyści wynikających ze współpracy z tym pośrednikiem, ale też czysto techniczne.

Tekst na stronę kancelarii finansowej TaDaM Finanse

Klient przywiązuje dużą wagę do SEO (pozycjonowania w wyszukiwarkach). Zażyczył sobie więc, bym użył najwięcej słów kluczowych i podzielił tekst wieloma nagłówkami. Efekty można zobaczyć tutaj.