Tekst sprzedażowy dla TK Energia produkującego wentylatory przemysłowe

Tekst sprzedażowy dla producenta wentylatorów przemysłowych

Jeśli klient rzetelnie podejdzie do kwestii wypełnienia briefu, copywriterowi łatwiej uruchomić swoją kreatywność. Wówczas jest on w stanie napisać skuteczny tekst sprzedażowy nawet na techniczny temat.

Wiele zleceń zdobywam na portalach z ogłoszeniami. Często jest tak, że zleceniodawcy nie zdradzają w nich, jaki produkt bądź usługę chcą wypromować. Wspominają tylko, że interesuje ich tekst sprzedażowy, który ma zwiększyć sprzedaż.

Z tego powodu ofertę wysyłam niejako w ciemno. Dopiero po kontakcie poznaję szczegóły, w tym temat.

Tekst sprzedażowy a zawartość briefu

Tak było ze zleceniem na tekst sprzedażowy dotyczący produkowanego przez firmę TK Energia wentylatora przemysłowego. Nie ukrywam, że nie czuję się zbyt pewnie w tematach technicznych, dlatego początkowo miałem obawy, czy podołam zadaniu.

Z drugiej strony lubię wyzwania. Lubię udowadniać samemu sobie, że mogę, potrafię, dam radę. Wysłałem więc klientowi brief do wypełnienia i czekałem na to, co w nim zobaczę.

tekst sprzedażowy o wentylatorze przemysłowym TK1
fot. TK Energia

Właściciel, czyli Mateusz Tomczak, wzorowo podszedł do swojej części roboty. Rzetelnie odpowiedział na zadane mu pytania. Otrzymałem mnóstwo przydatnych copywriterowi w pracy nad tekstem perswazyjnym informacji, które mnie zainspirowały. Przekułem je na argumenty za tym, że każdy rolnik powinien mieć w swojej oborze mieszacz powietrza TK1, bo to mu się opłaci i rozwiąże wiele jego problemów z hodowlą bydła.

Niewielu moich kontrahentów podchodzi do kwestii wypełnienia briefu tak rzetelnie jak szef firmy TK Energia z Głubczyc. Bez kozery mogę przyznać, że dzięki niemu realizacja zlecenia była zdecydowanie łatwiejsza, niż pierwotnie sądziłem.

Tekst został zaakceptowany bez poprawek, więc tym bardziej jestem z niego zadowolony. Zapoznasz się z nim, klikając tutaj.