Natywne teksty reklamowe dla spółki Warszawa Invest

Natywne teksty reklamowe dla Warszawa Invest

Natywne teksty reklamowe są sposobem na dotarcie do świadomości potencjalnych klientów, którzy nauczyli się już ignorować tradycyjne materiały promocyjne. Chodzi o to, by przyciągnąć uwagę odbiorców, dostarczając im wartościowych treści i w tym kontekście osadzić produkt, np. apartament nad jeziorem.

Z danych branżowych organizacji wynika, że firmy wydają na promocję w internecie więcej niż w telewizji. Jednak użytkownicy już dawno przestali zwracać uwagę na standardowe reklamy wyświetlane w sieci, np. banery. Inne, jak pop-upy (automatycznie otwierające się okienka), bardzo irytują internautów, bo zasłaniają im treść, do której chcą dotrzeć.

Jak więc trafić do świadomości potencjalnych klientów? Receptą są natywne teksty reklamowe.

Czym jest reklama natywna?

Reklama natywna jest częścią content marketingu. W praktyce polega na tym, że unika się nachalnych komunikatów i prostych wezwań do działania. Dostarcza się odbiorcom wartościowych treści i w nich subtelnie umieszcza informacje o marce, produkcie.

W ten sposób tworzy się naturalny kontekst dla swojej oferty. Można jej użyć dla zilustrowania opisywanych działań. Natywny oznacza bowiem neutralny, wrodzony, właściwy dla.

copywriting to tworzenie tekstów reklamowych
fot. pixabay.com

Czyli opisujemy coś i jako przykład podajemy nasz produkt. Załóżmy, że omawiamy inwestycje chroniące przed inflacją. W tym przypadku będą to apartamenty czy inne nieruchomości.

To akurat prawda. Wieloletnie dane z krajów zachodnich pokazują, że w długim terminie nieruchomości chronią majątek przed inflacją, a nawet pozwalają na realne zwiększenie jego wartości. Innymi słowy: ceny mieszkań rosną szybciej niż średnie ceny w całej gospodarce.

Natywne teksty reklamowe o apartamentach Omega

Właśnie takie zlecenie otrzymałem od spółki Warszawa Invest. To firma będąca częścią holdingu kontrolowanego przez Waldemara Bacławskiego. W jego skład wchodzą takie podmioty jak m.in. dystrybutor części samochodowych Inter Parts, deweloper Newhome Nieruchomości i kompleks hotelowo-rekreacyjny Mazury Golf & Country Club. Firma jest sponsorem Indykpolu AZU-u Olsztyn, czyli jednego z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce.

Natywne teksty reklamowe o apartamentach Omega nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie

Miałem przygotować natywne teksty reklamowe dla inwestycji polegającej na budowie apartamentów nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie. Napisałem więc o tym, że nieruchomości mieszkaniowe to dobry sposób na pomnożenie kapitału. Poparłem to argumentami i danymi. Na końcu jako przykład podałem promowane przedsięwzięcie.

Przy okazji wykorzystałem swoją wiedzę o nieruchomościach i umiejętności z zakresu SEO copywritingu. Treści miały bowiem dobrze się pozycjonować w wyszukiwarce.

Cztery natywne teksty reklamowe o tej samej inwestycji

Trudność polegała na tym, że miałem napisać cztery natywne teksty reklamowe odnoszące się do tego samego projektu. W każdym skupiłem się więc na innych aspektach inwestowania w nieruchomości. Przykładowo w wersji, która znalazła się na stronie klubu siatkarskiego, poruszyłem temat zabezpieczenia finansowej przyszłości sportowca po zakończeniu kariery.

Z efektami można zapoznać się na poniższych stronach:

Teksty marketingowe dla hotelu Mazury Golf & Country Club

Natywne teksty reklamowe o apartamentach Omega spełniły oczekiwania klienta. Powierzył mi więc drugie zlecenie.

Teksty marketingowe dla hotelu Mazury Golf & Country Club

Miałem napisać typowe teksty marketingowe nakierowane na sprzedaż usług świadczonych przez hotel Mazury Golf & Country Club klientom biznesowym. Chodziło m.in. o wynajem sal konferencyjnych i organizację imprez integracyjnych.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ zleceniodawca nie dostarczył mi briefu. Jednak po przestudiowaniu witryny i dopytaniu o kilka kwestii zdołałem ustalić zalety i wyróżniki oferty. Dużym atutem kompleksu jest bowiem jego położenie i 18-dołkowe pole golfowe z licznymi przeszkodami naturalnymi.