Informacja prasowa dla e-candy.pl

Jak sprawić, żeby media zainteresowały się naszym projektem i nadały mu rozgłos? Trzeba stworzyć tekst, który przyda się dziennikarzom w ich pracy zawodowej. Taka informacja prasowa ma duże szanse na spełnienie swojej roli.

platforma zakupowa z cash-backiem e-candy.plNiedawno do grona moich klientów dołączył Stefan Kazimierczyk. To z jedna z osób stojących za nową platformą zakupową, której start zaplanowano na lipiec.

Wyróżnikiem e-candy.pl ma być money-back, czyli zwrot części wydanych zakupów. Ale serwis będzie wypłacać premię klientowi nie tylko od zrealizowanych przez niego transakcji, ale płatności wszystkich użytkowników. Im będzie ich więcej, tym większy zwrot zainkasuje klient. Dodatkowo portal ma nagradzać za polecenia i pisanie opinii o zrealizowanych zakupach.

Moim zadaniem było przygotowanie informacji prasowej. Chodziło o stworzenie tekstu, który zainteresuje świat mediów i tym samym skłoni jego przedstawicieli do napisania kilku słów o projekcie.

Starałem się zbytnio nie słodzić. Z doświadczenia wiem, że to przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Informacja prasowa ma zawierać dane, wiadomości, które przydadzą się dziennikarzowi w jego pracy zawodowej.

Postawiłem więc uwypuklić cechy charakterystyczne nowego przedsięwzięcia. W końcu serwisów do robienia zakupów online mamy w naszym internecie sporo. Jednak nie każdy dzieli się zyskami z użytkownikami.

W przypadku e-candy.pl tak ma być. Po rozruchu i nabraniu odpowiedniej skali działania portal nie będzie się przesadnie reklamować.